Pracovněprávní nároky: Nárok na diety při jízdě do zahraničí

Příplatky

Dobry den mam dotaz jsem zamesnani u dopravni firmy kde jezdim firemnim vozidlem do zahranici jsem placeni od kilometru nic vic a potrboval bych vedet jake mam naroky na diety a jak zjistim ze zamestnavatel si je odepisuje zdani a nam je neproplaci

Dobrý den,

zaměstnanci přísluší náhrada výdajů za ubytování, které vynaložil v souladu s podmínkami zahraniční pracovní cesty a zahraniční stravné v cizí měně ve výši a za podmínek dále stanovených.

(2) Sjedná-li zaměstnavatel nebo určí před vysláním zaměstnance na zahraniční pracovní cestu základní sazbu zahraničního stravného, musí tato základní sazba činit v celých měnových jednotkách, s přihlédnutím k podmínkám zahraniční pracovní cesty a způsobu stravování, nejméně 75 %.

Nahlédnout do účetnictví zaměstnavatele nemáte nárok, můžete však podat podnět na Inspektorát práce, který může jednání zaměstnavatele prošetřit.