Pracovněprávní nároky: Nárok na diety v zahraničí

Cestovné a stravné

Dobrý den,rád bych se zeptal jestli mam narok na diety v zahranici.Firma ke ktere jsem chtel iit pracovat mi rekla hodinovou sazbu a to prej bez diet.Nevim jestli je na to nejaky zakon.Dekuji

Vážený

Nárok zaměstnanců na zahraniční stravné je zakotven v zákoníku práce. Zaměstnavatel je povinen kompenzovat vám jako zaměstnanci, kterého vyslal na pracovní cestu, zvýšené stravovací výdaje – vyplatit vám tzv. diety, tedy stravné. To platí i při cestách mimo území ČR. Sazby zahraničního stravného stanovené pro rok 2017 určuje vyhláška č. 366/2016 Sb.

S pozdravem, Vaše nároky