Pracovněprávní nároky: Nárok na dorovnání mzdy kvůli pracovnímu úrazu

Pracovní úraz Mzda

Dobry den, v listopadu 2014 se mi stal prac.uraz, léčba byla konzervativní, v dubnu 2015 jsem sla na operaci, kvuli finančním problemum jsem v cervnu nastoupila zpět do zaměstnání. V ramci moznosti i pres bolest jsem pracovala i s trvalými nasledky. Nyni je rok 2018 duben, čeká me kontrolni sono, mozna i magneticka rezonance, zdravotni stav je tak špatný, že budu muset z duvodu pracovniho úrazu, ktery se stal v roce 2014, jit zase na nemocenskou, v nejhorsim případě znovu na operaci, veskere financni naroky spojene z pracovnim urazem byly jiz vyplaceny v roce 2016, mam narok od zamestnavatele na opětovné nejake dorovnani usle mzdy a bolestneho kdyz budu znovu na nemocenské kvuli pracovnimu úrazu ? A co kdyz nebudu schopna dale vykonavat svou práci, co budu delat. Jsem samozivitelka a nemohu si dovolit nemit práci. Dekuji za pomoc a radu.

Dobrý den,

jestliže jste na nemocenské kvůli zdravotním komplikacím, které jsou způsobeny pracovním úrazem, máte nárok na dorovnání mzdy do výše vaší původní mzdy. Pokud kvůli zdravotním komplikacím, které jsou způsobeny pracovním úrazem již nebudete moci dále vykonávat svoji práci, zaměstnavatel by Vám měl přidělit jinou práci, která odpovídá Vašemu zdravotnímu stavu. Pokud pro Vás takovou práci nemá, máte nárok na vysoké odškodnění.

V případě, že by Vám zaměstnavatel nechtěl odškodné vyplatit, určitě se na nás můžete obrátit. Váš případ můžete zadat k bezplatnému posouzení zde → https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

S pozdravem,