Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou

Dovolená

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na kolik dnů dovolené bude mít nárok učitel (roční nárok 8 týdnů), který pracuje pouze 1 den v týdnu 2 hodiny a smlouvu má od 1.ledna do 30.6. Dávali jsme mu 3,5 dne, ale kontrola z KÚ nám řekla, že má nárok jen na 0,5 dne. Co je správně? Děkuji za odpověď Kratochvílová

Dobrý den,

zaměstnanci, jemuž nevzniklo právo na dovolenou za kalendářní rok ani na její poměrnou část, protože neodpracoval v kalendářním roce u téhož zaměstnavatele alespoň 60 dnů, náleží dovolená za odpracované dny v délce jedné dvanáctiny dovolené za kalendářní rok za každých 21 odpracovaných dnů v příslušném kalendářním roce. Vzhledem k rozsahu odpracovaných hodin však nárok na dovolenou bude necelý půl den.