Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou

Dovolená

Dobrý den, zajímalo by mě, jaký mám nárok na dovolenou. K 31. 7. 2018 jsem ukončil pracovní poměr u jedné společnosti. Do nového zaměstnání jsem nastoupil až 6. 8. 2018 z důvodu, že společnost, do které jsem nastoupil, měla celozávodní dovolenou. Dostal jsem 8,5 dne, tak jsem se chtěl zeptat, jestli je to správně vypočítané. Od 1. 8. jsem nastoupit nemohl, protože byla překážka na straně zaměstnavatele(celozávodní dovolená). Pokud by se počítala poměrná část za každých 21 dnů, tak do konce roku to je 106 pracovní dní, což dává 10,4 dne. (Nárok 25 dnů za rok) Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

pakliže máte den nástupu do práce uveden v pracovní smlouvě 6. 8. 2018, což vzhledem k situaci, která panovala, předpokládám, tak zaměstnavatel vypočítal dovolenou správně.