Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou po dobu nemocenské

Dovolená

Jsem od 20.4.2016 v pracovní neschopnosti, pracovní úraz polit kyselinou na pravé ruce. Mám nárok na dovolenou za tuto dobu doma na nemocenské, nebo nemám. Děkuji za odpověd. Roman

Dobrý den, prvně se omlouváme za pozdní odpověď. Váš dotaz se nám z technických důvodů nezobrazil. Děkujeme za pochopení.

Pracovní neschopnost v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání vzniklého při plnění pracovního úkonu nebo při přímé souvislosti s ním se pro účel dovolené posuzuje jako výkon práce, tudíž ano.