Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou po neschopence

Dovolená

Dobrý den,chtěl bych se zeptat. Jsem od 9.1.2017 do 6.3.2017 neschopence.Dal jsem výpověd která potrvá do 31.3.2017 na kolik dní dovolené mám nárok za letošní rok,minulý rok jsem odpracoval celý. Firma má 25 dní dovolené za rok .Děkuji

Dobrý den,

dovolená se vypočítává za každý rok zvlášť. V případě celého odpracovaného roku má zaměstnanec právo nejméně na 4 týdny dovolené. V případě, že zaměstnanec neodpracuje rok celý, určuje se dovolená poměrně. Pokud standardní roční dovolená u Vašeho zaměstnavatele činí 5 týdnů (respektive 25 dní), činí váš nárok na poměrnou část dovolené z roku 2017 6 dní. Nevyužitou dovoleno z loňského roku je k tomuto možno připočíst.