Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou při rodičovské dovolené

Rodičovská Dovolená

Dobrý den, na kolik dní dovolené budu mít nárok za rok 2017 a 2018? Nastoupila jsem RD 1.12.2017. Nárok zaměstnavatele činí 25 dní. Děkuji

Dobrý den,

Vaše dovolená se počítá za dobu, kterou jste v roce 2017 odpracovala nebo strávila na mateřské dovolené. Případně pokud jste ukončila mateřskou dovolenou předčasně a nastoupila na rodičovskou dovolenou, tak i za dobu, kterou by běžně trvala mateřská dovolená.