Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou při nemocenské a výpovědi

Dovolená

Mojí kamarádce skončil pracovní poměr 31.5. 2018. Od 5. března 2018 do 6. dubna 2018 byla v pracovní neschopnosti. Dovolenou letos nečerpala. Kolik dnů dovolené jí bude proplaceno? Děkuji.

Dobrý den,

dovolená se vypočítává podle odpracovaných dní a měsíců, pokud máte klasických 20 dní dovolené, za každý odpracovaný měsíc máte nárok na 1.6 dne dovolené. Jestliže tedy Vaše kamarádka pracovala 4 měsíce, má nárok na 6.5 dne dovolené.

S pozdravem Vaše nároky.cz