Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou při nemocenské

Nemocenská Dovolená

Dobrý den, mám nárok na dovolenou v roce 2016, když nemoc trvala od 2.12.2015 do 15.11.2016? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

bohužel Váš dotaz nejsem schopen přímo zodpovědět, neboť nevím, zda se jedná o pracovní neschopnost z důvodu nemoci či o nemoc z povolání. Nicméně při pracovní neschopnosti z důvodu nemoci se za prvních 100 neodpracovaných dnů krátí 1/12 ze smluveného nároku na dobu dovolené a za každých dalších neodpracovaných 21 dnů další 1/12.