Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou při nemocích

Dovolená

Dobrý den, potřebuji vědět na kolik dní vznikl nárok na dovolenou. Prac.poměr začal 1.2.2018 a skončil 11.5.2018 Z toho byla od 26.2.-4.3.18 nemoc,dále pak nemoc 7.5.-11.5.2018, dovolená 25.4.-4.5.2018. Potřebuji vědět zda mám nárok na dovolenou i 4.5.2018 nebo to bude oml.volno.Roční nárok na dovolenou je 25 dní. děkuji

Dobrý den,

zaměstnanec má nárok na dovolenou, pokud odpracoval více než 60 kalendářních dnů za rok. Nárok pak vzniká za každý odpracovaný měsíc na jednu dvanáctinu dovolené. U 25 dní dovolené za rok, proto vzniká zaměstnanci za jeden měsíc práce 2 dny dovolené.

S podravem Vaše nároky.cz