Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou při PN

dobry den, chtel bych se zeptat. Od 2.1. Jsem na neschopence. U zamestnavatele jsem ukocil po 5 mesich marodeni pracovni pomer. A chtel bych vedet zda mam pravo na nejakou dovolenou. Myslim si, ze ano, ale zamestnanec mi napsal ze nemam pravo kdyz od zacatku roku marodim a jeste mi psal abych mu 1200kc zaplatil ze mi to takto vypocitala pani ucetni.

Dobrý den, aby zaměstnanci vznikl nárok na dovolenou, musí v jednom kalendářním roce odpracovat alespoň 21 dní. Pokud se tak nestalo, nárok na dovolenou nevzniká. Při odpracování 21 dní dovolené má zaměstnanec nárok na 1/12 z počtu dní, které má stanovené ve smlouvě. Minimálně však na 1,5 dne volna.

S pozdravem Vaše nároky.cz