Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou při práci přes agenturu

Dovolená Práce přes agenturu

Dobrý deň,pracujem tu,v Ceskej republike rok pod agentúrov.Pracujem na dvanásťhodinové smeny.Na koľko dní dovolenky mám nárok,za celỳ odpracovaný rok?V agentúre tvrdia,že na štrnásť,čo sa mi zdá veľmi málo,Ďakujem za odpoveď.

Dobrý den,

dle zákoníku práce má zaměstnanec se standartní pracovní dobou nárok na nejméně 20 kalendářních dnů dovolené za jeden rok.

S pozdravem, Vašenároky.cz