Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou při ukončení pracovního poměru

Dovolená

Dobrý den.Jsem na nemocenské 2mesice.Mam 5dni staré dovolené z loňského roku a letošní nárok na dovolenou je 25.Chtela bych podat. výpověď a vybrat si dovolenou.Na kolik dní dovolené mám nárok a mohu dovolenou vybírat i při výpovědi i když pracovní poměr chci ukončit k 9.3.2018? Děkuji Schulzová.

Dobrý den,

máte nárok na poměrnou část dovolené za rok - za dny které jste v tomto roce odpracovala. Můžete ji vybírat i ve výpovědní lhůtě, která bude (pokud podáte k 9.3.) do konce května. Zaměstnavatel Vám musí umožnit výběr i loňské dovolené. Pokud by to nebylo možné, musí Vám ji po ukončení pracovního poměru proplatit.