Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou při výpovědi ze zdravotních důvodů

Dovolená

Dobrý den, dostal jsem výpověď od zaměstnavatele ze zdravotních důvodů s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Výpovědní lhůta končila 31.1.2017. Mám nárok na dovolenou za měsíc leden? Zaměstnavatel mi dovolenou nenapsal a ani neproplatil za leden. Myslím že bych měl nárok na 1/12 dovolené. Díky za odpověď

Dobrý den,

podle §214 zákona č.262/2006Sb. Zákoník práce, vznikne zaměstnanci právo na 1/12 dovolené za každých 21 odpracovaných dní. Takže pokud jste za leden, než vám vypršela výpověď stihl odpracovat zmíněných 21 dní, máte nárok na 1/12 dovolené.