Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou u doby neurčité

Dovolená

Dobrý den.Mám dotaz ohledně nároku na dovolenou.Od 6.2.2017 do 4.6.2017 pracovni neschopnost.Smlouvu mám na dobu neurčitou.Pracovní poměr ukončen na dohodu ze zdravotních důvodú k 5.6.2017 Mám prý nárok na půl dne.Děkuji za odpověd Millerová

Dobrý den,

pokud vaše pracovní neschopnost nebyla zapříčiněna pracovním úrazem nebo nemocí z povolání, pak se vaše nemocenská neposuzuje jako výkon práce a zaměstnavatel tak může dovolenou krátit - za prvních 100 zameškaných směn (pracovních dnů) o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 zameškaných směn (pracovních dnů) opět o jednu dvanáctinu. Přesný počet dní vaší dovolené se odvíjí od počtu odpracovaných dní za příslušný rok, který mi bohužel není znám (např. za 60 odpracovaných dní za kalendářní rok – 4 týdny, tuto dobu může zaměstnavatel zkrátit výše uvedeným způsobem právě z důvodu nemocenské).