Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou u dohody

Dovolená

Dobry den, chcem sa spytat na kolko dni dovolene mam narok ked som u toho isteho zamestnavatela pracovala od 24.4. 2016 do 30.3. 2017 na dohodu a o od 1.3. 2017 mi dali zmluvu. Dakujem

Dobrý den,

nárok na dovolenou při konání práce na základě dohody obecně nevzniká. Vzniká pouze v případě, kdy byl sjednán v rámci dohody nebo vyplývá z vnitřního předpisu zaměstnavatele. Od 1. 3. máte nárok na 1/12 Vaší roční dovolené za každých 21 odpracovaných dní.

S pozdravem, Vašenároky.cz