Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou u půl úvazku

Dovolená

Dobrý den, od 23.1.2017 jsem zaměstnaná na 0.5 úvazek na dobu neurčitou. V květnu jsem podala výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Můj pracovní poměr tedy končí 31.7.2017. Dosud jsem neměla uveden na vyplatních páskách počet dnů dovolené. Mám dotaz, zda vůbec mám nárok na dovolenou a jestliiže ano, kolik dnů mám k čerpání nebo k proplacení. Děkuji

Dobrý den,

pokud jste odpracovala více než 60 dnů, máte nárok na 1/12 Vaší roční dovolené za každý odpracovaný měsíc. Pokud bylo dnů méně než 60, máte nárok na dovolenou v délce 1/12 Vaší roční dovolené za každých 21 odpracovaných dnů.

S pozdravem, Vašenároky.cz