Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou v roce 2017

Dovolená

Dobrý den, nastoupila jsem do zaměstnání dne 03. 04. 2017 (01. a 02. 04 byla sobota a neděle), pracovní smlouvu mám od pondělí 03. 04. 2017, prosím, na kolik dnů mám nárok v roce 2017 (4týdny + 1 týden). Děkuji vám za odpověď, MN

Vážená paní,

po odpracování 60 dnů máte nárok na plnou dovolenou, která Vám náleží dle Vaší pracovní smlouvy a dle zákona. Nehraje tedy roli, že jste začala pracovat až v průběhu dubna, pokud odpracujete zmíněných 60 dní, nárok na dovolenou Vám vznikne v plném rozsahu.

S pozdravem Vaše nároky.cz