Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou za nemocenskou

Dovolená

Dobrý den. Mám na Vás dotaz ohledně dovolené. Do nové práce jsem nastoupila 1.3 2017 a 27.3.2017 jsem musela podstoupit operaci a do této doby jsem stále na nemocenské. V červnu bych již měla nastoupit znova do zaměstnání.Probém je v tom,že od 1.7 do 10.7mám zaplacenou dovolenou a zaměstnavatel teprve zjišťuje zda na ni budu mít nárok. Prosím o Váš názor. Děkuji.

Dobrý den,

za každých 21 odpracovaných dnů máte nárok na 1/12 Vaší roční dovolené. Zaměstnavatel Vám může dovolenou poskytnout i předčasně, pokud se dá předpokládat, že Vám nárok na dovolenou vznikne.

S pozdravem,

Vašenároky.cz