Ostatní: Nárok na finanční odškodnění při nemoci zvířete

Reklamace Ostatní

Dobrý den, v pátek jsme si přivezli domu 9tydeni štěňátko maltezaka. Když jsme si ho vyzvedli tak nám paní dala stěně s oční mastickou, s tím, že jej asi jiné stěně skrablo. Dnes jsem navštívil svého veterináře, kterému věřím a ten diagnostikoval syndrom suchého oka, které bude mít doživotně spojeno s kapanim očních kapek. Zajímalo by mě, zdali mám nárok na nějakou kompenzaci, jelikož pejsek stal 8000kc což není zanedbatelná částka. Vracet ho však nechceme, jelikož nám před měsícem zemřel 6lety pejsek a byla by to pro nás další rána, hlavně pro dceru, která se málem sesypala. Pro jistotu jsem se ještě tento měsíc objednal k očním specialistou, abych měl jistotu. Jak bych měl dále postupovat. Děkuji Krivanek

Dobrý den,

na tuto situaci se aplikují obecná pravidla občanského zákoníku o koupi. Pokud se tedy jedná o vadu, kterou měl domácí mazlíček již v době jeho převzetí, můžete ho u prodávajícího reklamovat a požadovat například slevu z kupní ceny. Problémem však může být stanovení konkrétní výše slevy.

Zpět do Ostatní