Pracovněprávní nároky: Nárok na finanční odškodnění u pracovního úrazu

Pracovní úraz Odškodnění

Dobrý den, měla bych dotaz. Od konce ledna tohoto roku mam pracovní úraz. Natahla jsem si vazy v koleni a až do teď jsem s tím musela chodit na rehabilitace, abych nemusela na operaci. Doktor řekl, že noha už je lepší, ale při bolesti při chůzy si mám odpočinout. Stále na nohu pokulhávám, ale už bych se měla vrátit do práce. Doktor řekl, že když se to zhorší nebo znovu vrátí bude potřeba operace. V práci chodím na těch nohách 12hod. Zajímalo by mě zda při takovém to případu mám nárok na nějaké finanční odškodnění, kromě bolestného. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nárok na finanční odškodnění máte v případě, že byste musela přejít na hůře placenou prácii, případně kdybyste dostala od zaměstnavatele výpověď, proto že by pro Vás neměl práci, která by odpovídala Vašemu zdravotnímu stavu. Nárok na finanční odškodnění byste také měla v případě, že byste kvůli pracovnímu úrazu měla trvalé následky.

V případě, že by Vám zaměstnavatel odmítal odškodné vyplatit, můžete se na nás obrátit. Váš případ můžete zadat k bezplatnému posouzení zde →https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

S pozdravem,