Stát: Nárok na invalidní důchod za pracovní úraz

Invalidní důchod

Dobry den, prodelal jsem pracovni uraz na dpp. Bolestne atd resi pojistovna a dnes mi byla priznana invalidita prvniho stupne. Nesplnuji ale dobu pojisteni, mam narok na duchod i kdyz pracovni uraz byl na dpp? Dekuji.

Vážený pane,

doba pojištění nutná k získání ID je u lidí do 20 let méně než 1 rok, od 20 do 22 let 1 rok, od 22 let do 24 let 2 roky, od 24 let do 26 let 3 roky, od 26 let do 28 let 4 roky a nad 28 let 5 let. Pro pojištěnce staršího 38 let navíc platí, že nesplní-li podmínku 5 let pojištění v posledních 10 letech před vznikem invalidity, podmínka potřebné doby pojištění se považuje za splněnou též, pokud v posledních 20 letech před vznikem invalidity získal 10 let pojištění.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát