Pracovněprávní nároky: Nárok na mateřskou dovolenou

Mateřská

Dobrý den, mám dotaz. Od 3.7.2016 jsem byla zaměstnaná (do té doby jsem byla student) a z tohoto zaměstnání jsem přešla ze dne na den rovnou do jiného 11.10.2017. Od 1.12.2017 jsem odešla na neschopenku z důvodu rizikového těhotenství (rizikového vzhledem k mému povolání). Termín porodu mám 21.7.2018. Má otázka tedy zní, zda mám nárok na mateřskou dovolenou a jestli v tom hraje roli, zda nastoupim na MD osm týdnů před porodem, nebo šest. Děkuji za odpověď. Léharová

Dobrý den,

nárok na mateřskou zde je a počet týdnů zde nehraje roli – jste stále zaměstnaná, jen na neschopence.

S pozdravem,