Pracovněprávní nároky: Nárok na mateřskou v novém zaměstnání

Mateřská

Dobrý den, brzy mi bude končit rodičovská dovolená a já se nyní rozhoduji, co dále. Vzhledem k tomu, že do blízké budoucnosti uvažujeme ještě o druhém dítěti, zajímalo by mě, jak je to s případným novým zaměstnáním a nárokem na pobírání mateřské (ne rodičovské). Mám možnost vrátit se ke svému zaměstnavateli, avšak vím, že ta práce by mě již nenaplňovala, mám nyní možnost nastoupit k jinému zaměstnavateli a vykonávat pozici v oboru, který jsem dostudovala na rodičovské dovolené. Jde mi nyní o to, pokud bych u nového zaměstnavatele otěhotněla např. brzy po zkušební době, zda bych měla nárok na mateřskou. Tuším, že běžně vzniká nárok na mateřský příspěvek, pokud v uplynulých dvou letech člověk alespoň 270 dnů platil nemocenské pojištění. Já jsem v minulosti pracovala x let v řadě, poslední tři roky jsem však na Md, resp. RD. Děkuji moc za odpověď!! Nováková J.X

Dobrý den,

pokud po dobu rodičovské mateřské stále trvá Váš pracovní poměr u původního zaměstnavatele, počítá se tato doba do oněch 270 dnů účasti na nemocenském pojištění, pokud byste tedy otěhotněla i u nového zaměstnavatele, mateřská by Vám měla být vyplacena.

S pozdravem, Vašenároky.cz