Stát: Nárok na mateřskou

Úřad práce

Dobrý den. Od 1.3.2017 jsem nastoupila do nové práce. Od 21.3.2017 mam neschopenku a stále trvá.  Jelikož jsem onemocněla ještě ve zkušební době tak se mnou rozvázali prac.poměr.  Nyní jsem přišla na to ze jsem těhotná.  Problém kvůli kterému jsem doma bude ještě na pár měsíců.  Ale pak se budu muset hlásit na úřad práce.  Budu mit nárok na mateřskou? Nevím jak to v tomhle případě chodi. Jestli se neschopenka započítává jako do oddělané doby a budu v ochranné lhůtě. A podmínku 270 odpracovaných dní splňuji.  Děkuji Loušová

Vážená paní Loušová,

jestliže jste u zaměstnavatele měla smlouvu na dobu určitou se zkušební dobou, měla by se na Vás vztahovat ochranná doba. Vzhledem k Vašemu popisu byste měla mít nárok na mateřskou.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Stát