Pojištění automobilu: Nárok na náhradní vozidlo

Nárok na náhradní vozidlo

Dobrý den, dne 13.12.2015 jsem měl autonehodu, kterou jsem nezavinil. Od asistenční služby jsem dostal k dispozici náhradní vozidlo, které jsem měl mít k dispozici po celou dobu opravy mého vozidla.Vinou zaměstnance pojišťovny se dostavil likvidátor pojistné události až dnes(po 8 dnech,tj.21.12.2015) vyhodnotit stav vozidla. S blížícími se svátky není možné sehnat autorizovaný servis, který by na opravě auta pracoval. Autorizované servisy začnou znovu fungovat nejdříve 4.1.2016, tudíž pojišťovna viníka odmítla platit náhradní vozidlo, když se nepracuje na opravě.Teď musím na 13 dní vrátit náhradní vozidlo asistenční službě, které dostanu opět k dispozici až 4.1.2016. Mám nárok na náhradní vozidlo po celou dobu řešení události, když neovlivním, že autorizované servisy bohužel přes Vánoce nepracují? Děkuji Hanák M.

Dobrý den,

bohužel na Váš dotaz nelze jednoznačně odpovědět, neboť vždy záleží též na konkrétní smlouvě a pojistných podmínkách. Standartní je poskytování náhradního vozidla po dobu opravy poškozeného vozidla nebo likvidace pojistné události. To zda pojišťovna odebrala náhradní automobil oprávněně je otázkou spíše již zmiňovaných pojistných podmínek, avšak jednání pojišťovny se zdá být krajně nestandardní, když nemožnost opravy auta je zcela objektivní.