Pracovněprávní nároky: Nárok na náhradu mzdy při ošetření dcery

Náhrada mzdy

Dobrý den. Jak je to s náhradou mzdy, jestliže jsem byla v pracovní den s 8letou dcerou jako doprovod v nemocnici při odstraňování mandlí? Jak případně postupovat?

Dobrý den,

v takovémto případě máte nárok na náhradu mzdy, a také volno po dobu nezbytně nutnou (max. jeden den).
Je třeba vše nahlásit zaměstnavateli, a rovněž jej vyzvat, aby Vám vše zaplatil.