Pracovněprávní nároky: Nárok na nemocenskou a rentu

Ukončení pracovního poměru

Mám uznání nemoc z povolání,než bylo rozhodnuto odešla jsem ze zaměstnání dohodou od lékaře mam ve výstupní prohlídce uvedeno neschopna vykonávat práci .Budu mít nárok na do placeni nemocenské a rentu kdyz jsem nastoupila do práce kde budu mít nižší mzdu?deluji Zemanová

Vážená paní Zemanová,

rozhodné je, že nemoc z povolání vznikla u posledního zaměstnavatele. Ten by se Vám pak měl starat o vyplácení renty, která by činila rozdíl Vašeho minulého a současného výdělku (pokud by současný byl nižší). Pokud by Vám zaměstnavatel nechtěl chtít vyplatit, co Vám náleží, neváhejte se na nás obrátit a zadat nám Váš případ.

S pozdravem Vaše nároky.cz