Pracovněprávní nároky: Nárok na nemocenskou po výpovědi ve zkušební době

Nemocenská

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, manžel nastoupil do zaměstnáni a odpracoval pouze týden - ze zdravotních důvodů dal výpověď, byl ve zkušební době, má nárok na nemocenskou? Děkuji za Vaší odpověď Kubáčová Jana

Dobrý den,

zaměstnanec, který nastoupí do pracovního poměru, který zakládá povinnost zaměstnavatele odvádět nemocenské pojištění je nemocensky pojištěn od prvního dne v zaměstnání. Na nemocenské dávky mu tedy vzniká nárok již od této doby. Není žádná podmínka minimální doby trvání zaměstnání pro nárok na nemocenskou.