Pracovněprávní nároky: Nárok na nemocenskou při skončení doby určité

Nemocenská

Dobrý den. Pracovala jsem na HPP s dobou určitou a ta mi byla každý rok prodlužována.Nyní mi smlouva končila 28.2.2017,ale já jsem 23.2.2017 onemocněla a jsem v pracovní neschoposti.Smlouvu se mnou neprodloužili.Mohou mne propustit když jsem v pracovní neschopnosti?Také mi nebyla proplacena podnikem nemocenská za prvních 14 dní pracovní neschopnosti s odůvodněním,že na to již nemám nárok,protože již nejsem zaměstnancem podniku a budu mít nárok jen na nemocenskou a to až od 22.dne marodění.Mají pravdu?Děkuji předem za odpověď.

Vážená paní

Pokud jste se zaměstnavatelem uzavřela smlouvu na dobu určitou, skončí pracovní poměr v den, který je ve smlouvě sjednán jako poslední den prac. poměru. Pokud jste na nemocenskou nastoupila ještě před ukončením pracovního poměru, nemá toto vliv na výplatu nemocenské, která Vám náleží, a to od zaměstnavatele, ovšem ve Vašem případě pouze po dobu prac. smlouvy! Tzn. při nastoupení na neschopenku k 23.2 pouze za dny 26.2-28.2 (jelikož nemocenská po dobu prvních 3 dnů nenáleží). Poté Vám nemocenská náleží až od 15. dne nemoci.