Pracovněprávní nároky: Nárok na nemocenskou při skončení pracovního poměru

Nemocenská Nemocenské dávky

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat když my skončila pracovní smlouva k 30.4.17 kterou jsem měla na dobu určitou a jsem na neschopence od 9.3.2017 a zaměstnavatel mě posílá na socialku a papíry zatím nemám od zaměstnavatele.Tvrdí my, že mě bude platit socialka když už nemám prodlouženou pracovní smlouvu,tak nevím cojestli mám dělat.Děkuji za odpověď

Dobrý den,

nárok na nemocenské dávky trvá také po skončení pracovního poměru, a to v případě, že jste prac. neschopnost započala před skončením prac. poměru, popř. nejpozději 7 dní po skončení prac. poměru. Dokumenty v tomto případě zasíláte (bývalému) zaměstnavateli, který je dále, přes své mzdové oddělení na OSSZ.