Pracovněprávní nároky: Nárok na nemocenskou při smlouvě na dobu určitou

Nemocenská

Dobrý den, mám sepsanou pracovní smlouvu na dobu určitou, a to do 31.1.2017 přes úřad práce se státní dotací na zaměstnanost, ale nyní jsem v pracovní neschopnosti a chci se zeptat zda-li dostanu nějakou nemocenskou , pokud bych byl v pracovní neschopnosti více jak měsíc . Předem děkuji

Dobrý den,

Nemocenské dávky Vám vyplácí zaměstnavatel od čtvrtého do čtrnáctého dne pracovní neschopnosti. Pracovní poměr zaniká bez dalšího a od 15. dne pracovní neschopnosti Vám dávky začíná vyplácet OSSZ. Na Úřad práce se poté můžete hlásit až po skončení pracovní neschopnosti.