Pracovněprávní nároky: Nárok na nemocenskou ve výpovědní lhůtě

Nemocenská Výpovědní lhůta

Dobrý den. Pracuji ve školství jako učitelka. Dne 5.6. Budu podávat výpověď, která naběhne 1.7. A poběží 2 měsíční výpovědní lhůta. V tu dobu budu vybírat dovolenou, která bude zkrácená a skončí mi 7.8.2018. Do nové práce nastupuji až 27.8. Potřebuji si vyřešit ještě svůj zdr. Problém. Když po vybraní dovolené nastoupim od 8.8. Na nemocenskou, mám na ni nárok, když jsem ve výpovědi? Nebudu bez prostředků? Děkuji za odpověď. Sk

Dobrý den,

nárok na dávky z nemocenského pojištění přísluší zaměstnanci i když je ve výpovědní době. Pokud byla výpověď podána zaměstnancem nedochází ani k prodloužení výpovědní doby.