Pracovněprávní nároky: Nárok na odškodné i po podání výpovědi?

Pracovní úraz Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, v říjnu jsem měl pracovní úraz (uklouzl jsem v pracovní obuvy, která byla v dezolátním stavu), v současné době jsem v pracovní neschopnosti. Po ukončení pracovní neschopnosti mi má zaměstnavatel zaplatit odškodné. Můj dotaz zní: Pokud po ukončení nemocenské podám výpověď, nepřijdu o odškodné, na které mám nárok? Děkuji za odpověď.

Pěkný den,

v případě pracovního úrazu je nutné, aby Vám ho zaměstnavatel jako pracovní uznal. K tomu je třeba prokázat, že se Vám úraz stal v souvislosti s výkonem práce a se zaměstnavatelem sepsat zápis do knihy úrazů vedenou zaměstnavatelem. Bylo by tedy vhodné mít nějaké svědky. Také se bude prověřovat, zda jste o nevhodné obuvi informoval svého nadřízeného. Pokud Vám zaměstnavatel úraz uzná jako pracovní, pak stačí, dodáte-li mu požadované podklady pro vyřízení vašich nároků.

V případě pracovního úrazu máte obecně nárok na Náhradu za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti i po skončení pracovní neschopnosti, Náhradu za bolest a případně ztížení společenského uplatnění a také Účelně vynaložené náklady spojené s léčením.

Nemusíte se ale bát, nárok na bolestné v případě uznaného pracovního úrazu trvá i v případě následného podání výpovědi.

S pozdravem

Vaše Nároky.cz