Úrazy na chodníku: Úraz na chodníku

Úraz na chodníku

Dobrý den, mám nárok na odškodnění od obce, když jsme v samotném jejím centru upadla na zledovatělém chodníku a utrpěla zlomeninu ruky? Podotýkám, že jsem se snažila jít opatrně, ale přesto k pádu došlo.

Dobrý den, odpovědnost za stav chodníku nese vlastník dané komunikace, zde pravděpodobně obec. Pokud jste měla vhodnou obuv a pohybovala se s patřičnou opatrností, je nárok na odškodnění dán, avšak je nutné ho nejprve blíže specifikovat (bolestné, náhrada ušlé mzdy, úhrada nákladů léčení, náhrada za trvalé následky, snížení společenského uplatnění). Obce jsou zpravidla pro tyto účely pojištěny. Je vhodné mít svědky události a fotografiemi zdokumentovaný stav předmětné komunikace.