Ostatní: Nárok na odškodnění při napadení domácího mazlíčka s trvalými následky

Ostatní

Jaké můžu žádat odškodné za napadení psa s trvalými následky?

Dobrý den,

Při poranění zvířete nahradí škůdce účelně vynaložené náklady spojené s péčí o zdraví zraněného zvířete tomu, kdo je vynaložil; požádá-li o to, složí mu škůdce na tyto náklady přiměřenou zálohu.Čili byste měla mít nárok na proplacení nákladů vynaložených k léčbě Vašeho psa.K tomu bude zapotřebí mít nějaké důkazy, že ke zranění cizím psem skutečně došlo, protože je pravděpodobné, že se majitel cizího psa se pokusí Váš nárok zpochybnit. Ideálně by to byla svědecká výpověď nebo kamerový záznam této události.

Odškodnění trvalých následků a vytrpěné bolesti se na zvířata bohužel nevztahuje.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní