Zdraví: Nárok na odškodnění za klíšťovou encefalitidu

Invalidní důchod Odškodnění

Dobrý den, Před 1/2 rokem jsem onemocněl klíšťovou encefalitidou. Vedle hlavního zaměstnání jako jednatel softwarové firmy vykonávám vedlejší OSVČ v lese jako taxátor (tvorba lesních hospodářských plánů a osnov). Byl jsem očkován (VI. 2015). Zajímá mě, jestli mám nárok na nějaké odškodnění, náhrady, pojistné, invalidní důchod a pod. a kde mám nárok uplatňovat. Mám pouze osobní úrazové pojištění. Děkuji M.

Dobrý den,

pokud nemáte klíšťovou encefalitidu uvedenou ve Vaší pojistné smlouvě jako úraz, tak tu nevidím velkou naději. Na invalidní důchod máte nárok, pokud u Vás nastal dlouhodobý pokles pracovní schopnosti aspoň o 35%, a který nastal z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu.

Za dlouhodobý nepříznivý stav se považuje zdravotní stav, který omezuje tělesné, smyslové nebo duševní schopnosti významné pro jeho pracovní schopnost a pokud tento zdravotní stav trvá nebo lze předpokládat, že bude trvat déle než 1 rok.

Zpět do Zdraví