Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné a nová práce

Nárok na odstupné Odstupné

Dobrý den, mohu se zeptat zdali si můžu najít práci i když jsem ve výpovědní lhůtě a zaměstnavatel už pro mě nemá práci a dluží mi jedno odstupné ? Mohu sním sním ukončit pracovní vztah dohodou i ve výpovědní době abych mohla nastoupit do nové práce ? A nezanikne mi tak nárok na odstupné ? Děkuji za pomoc.

Dobrý den,

v případě dohody, či ukončení poměru z vaší strany, zaniká nárok na odstupné - pokud se nedohodnete jinak. I v případě, že pro Vás nemá zaměstnavatel práci, tak Vám musí proplatit počet sjednaný ve smlouvě.