Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné po dohodě o rozvázání pracovního poměru

Ukončení pracovního poměru Nárok na odstupné

Doslo k dohode o rozvazani pracovniho pomeru mezi mnou a zamnestnavatelem a to podle par.49ZP. Zamnestnavatel do oduvodneni napsal zdravotni stav zamnestnance (nemohu dle posudku vykonavat praci ridice autobusu). Mam narok na odstupne?

Dobrý den,

u zaměstnance, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru dohodou z důvodů, že již nemůže, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, dál svou práci konat podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo podle rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně dvanáctinásobku průměrného výdělku.