Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné po roční nemocenské

Nárok na odstupné

Dobrý den, v roce 2017 se mi stal pracovní úraz , nyní po roce chci nastoupit do práce ale ze zdravotních důvodu nemůžu vykonávat stejnou praci. První lékařský posudek byl , ze zdravotních důvodu příčina pracovní úraz. OKD se odvolala a druhý posudek je pro obecné onemocnění. Vypadá to, že dostanu výpověď. Mám nárok na odstupné? Rok jsem byl na nemocenské následku pracovního úrazu.

Dobrý den,

v případě, že jste zaměstnanec pozbyl zdravotní způsobilost z důvodu obecného onemocnění, nepřísluší zaměstnanci odstupné. Na odstupné má zaměstnanec nárok, pokud dlouhodobě pozbyl zdravotní způsobilost v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání.