Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při dřívějším ukončení prac. poměru

Nárok na odstupné

Dobrý den vážení, moje přítelkyně má smlouvu na dobu určitou do konce srpna 2018. Zaměstnavatel ji pravděpodobně bude chtít propustit (možná ne přímo ji, ale někoho z ostatních zaměstnanců) dříve, asi k 1. dubnu. Má nárok na odstupné ? Děkuji mockrát za odpověď, s pozdravem Fuchs.

Dobrý den,

zde vždy záleží na konkrétním důvodu výpovědi, nelze proto pouze z těchto informací podat adekvátní odpověď.

Pokud byste se domnívali, že máte oprávněný nárok na nevyplacené odstupné, či došlo k neoprávněné výpovědi, neváhejte nám zadat případ k posouzení zdarma.