Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při nesouhlasu se změnou typu úvazku

Nárok na odstupné

Dobrý den, pracuji na zkr.uvazek 20 hod.tydne a zaměstnavatel přišel s tím že ruši tyto úvazky ať nastoupim na plný úvazek. Nehci přistoupit na zvýšeni úvazku.Mám nárok na odstupné? Děkuji

Dobrý den,

skutečnost, zda pracujete na zkrácený či plný úvazek při posouzení nároku na odstupné nehraje roli. Pokud tedy nesouhlasíte s podepsáním nové pracovní smlouvy, můžete trvat na dosavadním pracovním úvazku. Pokud zaměstnavatel nebude souhlasit, může vám dát výpověď z důvodu nadbytečnosti a Vám tímto vznikne nárok na vyplacení odstupného.