Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při odchodu dohodou

Nárok na odstupné

Ješty bych se chtěl zeptat, jestli je zaměstnavatel povinen tento rozdíl mezi původní mzdou a posléze sníženou doplácet on, nebo pojišťovna? V podaném návrhu na rozvázání pracovního poměru ze strany zaměstnavatele není uvedeno že je to z důvodu nemoci z povolání, proto jsme to nepřijal, je tam jen dohoda o rozvázání pracovního poměru, takže v tomhle případě by nárok na odstupná nebyl?

Vážený pane,

většinou je zaměstnavatel pro takové případy pojištěn a výplatu renty tak činí pojišťovna. Pokud jste tuto dohodu nepřijal, tak jste učinil velmi správně. Trvejte u zaměstnavatele na uvedení pravého důvodu výpovědi, jinak byste se mohl připravit o nárok na odstupné.

S pozdravem Vaše nároky.cz