Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při odkoupení firmy

Nárok na odstupné

Dobrý den,naši firmu koupila jiná, ta stará úplně zanikla.Máme tedy jiné IČO,DIČ,adresu firmy,ale smlouvy pořád ty staré . Měli jsme nárok na odstupné? Děkuji

Dobrý den,

odstupné v pracovním právu slouží jako kompenzace při určitých případech rozvázání pracovního poměru. Ve Vašem případě pracovní poměr stále trvá, nárok na odstupné Vám tak žádný nevznikl.

S pozdravem,