Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při přesunu firmy do jiného města

Nárok na odstupné

Pracuji ve firmě 18 let jako dělnice. Smlouvu mám na dobu neurčitou Firma se bude fuzovat s jinou firmou, vše se bude stěhovat o 11km do jiného města. Já mám ale sepsanou smlouvu na nynější zaměstnání. Prosím mám nárok na odstupné? Děkuji za radu.

Dobrý den,

Pokud by Vám zaměstnavatel dal výpověď z důvodu přesunu do vedlejšího města, pak nárok na odstupné máte. Pokud byste ovšem dala výpověď Vy, nebo ukončili pracovní poměr dohodou, pak Vám nárok na odstupné nevzniká. Zároveň, ale zaměstnavatel musí mít Váš souhlas, pokud byste vykonávala práci v jiném místě, než je uvedeno v pracovní smlouvě. Pokud mu souhlas nedáte, pak vám může, respektive by měl dát výpověď a následně máte právo na odstupné.