Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při stěhování firmy

Nárok na odstupné

Dobrý den, chtěl bych se optat zda mám nárok na odstupné z důvodu stěhování firmy. Mám uzavřenou pracovní smlouvu na dobu neurčitou z místem výkonu práce v Praze(zaměstnavatel sídlí na Praze 7) Zaměstnavatel se bude stěhovat do Čestlic u Prahy a tam já z důvodu dlouhého dojíždění jít nechci. Mám nárok i v tomto případě na odstupné?( ve firmě pracuji již skoro 3 roky) kdysi jsem se dočetl, že v případě stěhování např. jen o 10 km dále (z důvodu malé vzdálenosti),třeba i mimo město nevzniká nárok na odstupné? Zaměstnavatel se bude stěhovat nejpozději k 1.7.2018,jak mám správně datovat případnou dohodu nebo výpověď (paragraf 52 pís.b) Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den

Dobrý den,

pokud máte sjednané konkrétní pracoviště ve smlouvě - na konkrétní adrese, tak Vás zaměstnavatel nemůže nutit pracovat jinde. Může Vás však případně vyslat na pracovní cestu do tohoto pracoviště, s čímž se ale pojí ostatní nároky - např. stravné, cestovné.