Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při ukončení činnosti firmy

Nárok na odstupné

Dobrý den , prosím chtěla bych vědět zda máme nárok na odstupné . Máme smlouvu na neurčito a máme ve smlouvě i místo pracoviště . , Firma ve které pracujeme nevyhrála výběrové řízení a místo ní bude nová . Pokud máme nárok na odstupné , v jaké výši . A ještě na co si dát pozor , aby nás firma nějak neoblafla - ta co končí. Děkují za celý kolektiv. Bartoňová Jana

Dobrý den,

jedním ze zákonem stanovených důvodů, kdy Vám zaměstnavatel může dát výpověď je právě důvod který uvádíte a sice situace, kdy se zaměstnavatel nebo jeho část ruší. V tomto případě Vám ze zákona náleží odstupné v minimální výši podle počtu odpracovaných let u stejného zaměstnavatele.

S pozdravem,