Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při ukončení zaměstnavatele

Nárok na odstupné

Dobrý den, pracuji v baru.Mám smlouvu na dobu neurčitou.Pracuji tam 8 let.Majitel bar prodává.Mám nárok na odstupné? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

dle Vašeho popisu nám vyplývá, že nárok na odstupné máte. Pokud dochází u ukončení zaměstnavatele, měla byste dostat výpověď z tohoto důvodu. V takovém případě by Vám po odpracování 8 let mělo náležet odstupné ve výši 3 průměrných měsíčních platů.

Pokud by Vám zaměstnavatel odstupné odmítal vyplatit, určitě se na nás neváhejte obrátit. Pomůžeme Vám peníze získat. Stačí zadat případ zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad