Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při výpovědi od zaměstnavatele

Nárok na odstupné

Dobrý den, prosím o radu zda mám nárok na odstupné. Jsem zamestnaná nekolik let u zamestnavatele xxx na dobu neurcitou. Zamestnavatel konci v dubnu 2017 a zařizení bude pronajímat novému zaměstnavateli yyy. Zaměstnavatel yyy mi nabídl zustat ve stejnem zarazeni, ale tim by pro mě vznikla nová pracovní smlouva s tříměsíční zkušební dobou a ostatnímy standarty. Mám nárok na odstupné od zaměstnavatele xxx, když s ním mám sjednaný pracovní poměr na dobu neurčitou a nyní mi z jeho strany bude podána výpověď ? . Děkuji za odpověď. Hezký den

Dobrý den,

v tomto případě, pokud dostanete výpověď od zaměstnavatele xxx, máte nárok na odstupné. A to ve výši:

a) jednonásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval méně než 1 rok,

b) dvojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 1 rok a méně než 2 roky,

c) trojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 2 roky,